Másnap szokásomtól eltérően nagyon korán, 6-kor keltem, mert izgatott nagyon ez a dolog. Láttam, hogy senki sem mozdult a dologra, így aztán kézbevettem az ügyet. Mint később kiderült, Juli is elkezdett aznap reggel dolgozni rajta, de ő még lassabban haladt, képei sem voltak, így végül nem küldte el. Időm nekem sem volt fényképeket válogatni, meg nem is nagyon volt miből, mert akkor még ugye félig sem költöztünk ide, szinte az összes digitális fénykép még Pesten volt ilyenolyan adathordozón. A naptárakra, honlapra föltett képek közül válogattam, na meg Szomszédasszonyférj képei közül, aki minden jeles eseményen itt van, olyankor sokat is fényképez és mint már meséltem, igen jól. A bibi ezzel csak az volt, hogy meg kellett nevezni a képek készítőjét, de végül az elküldött képeknek jelentős része (bár talán a felénél kevesebb) nem az enyém volt. Viszont nem akartam bonyolítani a dolgot azzal, hogy leírom, melyik kép kié, inkább azt írtam, az összes kép az enyém. Ezt Szomszédasszonyférjjel meg is beszéltem.
Valami szöveget is kellett keríteni a képek mellé, de nagyon rövid volt az idő, így amit írtam, igencsak szedettvedett lett, valami ilyenféle:
„Kisfalu mára már levetette az „árva” jelzőt. Köszönhetően az egyesületünknek és a falu lakosainak (mind az őslakosoknak, mind a betelepülteknek), Kisfalu ma egy fejlődő, virágzó falu. Felújítottuk a falu határában a keresztet, a Hősök terét, a templomkertet; a falu utcáit beültettük gyümölcsfákkal, bokrokkal, virágokkal. Létrehoztuk a Ligetet, amiben játszótér, kerékpáros pihenő, tekepálya, főzőház található és itt zajlanak a falu közösségi eseményei.9:55-kor lettem mindezzel kész és küldtem el. Aztán telt-múlt az idő, néha eszembe jutott, hogy vajon mi lehet ezzel a dologgal? Aztán úgy két hete néhányadmagammal együtt kaptam e-mailben egy meghívót múlt szombatra három faluval odábbra, a fotópályázat eredményhirdetésére, amit egy zöldség-gyümölcs vásár keretében tartanak meg. A vásár is izgatott, az eredményhirdetés is, így elmentünk, magunkkal vittük Borit is a másodszomszédból, őt az ilyen vásárok, ahol helyi termékeket lehet kapni, mindig érdeklik. A vásár csalódást okozott, mert elég kicsi is volt, meg inkább kirakodóvásár jellege volt, volt ott gyöngyékszer, lekvárok, méz, pálinkák, langalló, szendvicsek, sajtok, de se zöldség, se gyümölcs nem volt, viszont minden jó drága volt. 10-kor köszöntő volt, majd eljött az eredményhirdetés ideje. Ekkor derült ki, amit már előtte is sejtettem, hogy nem egy-egy fényképet fognak díjazni, hanem az összmunkát. Az első díjas az indoklás szerint (legalábbis számomra így derült ki) azért kapott első díjat, mert 52 fényképet küldött. Majd utána négyünket-ötünket hívtak föl a színpadra, mi 4-4 ezer forintot kaptunk. Az nem derült ki, hogy azért csak ennyien, mert csak ennyien küldtünk egyáltalán képeket, vagy mert ennyit díjaztak. Nem volt további sorrend. Viszont Kisfaluról beszélt a legtöbbet az egyesület elnöke, hogy milyen kicsi falu ez, de milyen pezsgő az élete, milyen jelentős eseményei vannak, amiken a résztvevők száma sokszorosa a lakosok számának. Úgyhogy büszkék voltunk rendesen!
A főzőversennyel egybekötött falunap júniusban van, ennek híre már több falu határába elért, így a résztvevők jönnek mindenfelől, hogy főzzenek is és kóstoljanak is. Ilyenkor mindig működik egy kézműves asztal, ahol a gyerekek (és a gyereklelkű felnőttek) minden évben más kézműves terméket készíthetnek. A falunap résztvevői egy-egy egyedi fakanalat kapnak emlékül.
A szilvanapokra augusztus végén kerül sor. Ilyenkor leszedjük a falu utcáin levő szilvafákról a szilvákat, kimagozzuk (faggatjuk) őket, majd több üstben készül a lekvár, kora reggeltől késő délutánig, cukor és tartósítószer hozzáadása nélkül, csak szilvából. A lekvárok egyedi címkét kapnak. Minden évben ilyenkor szilvásgombócot is főzünk, évről-évre egyre többet, tavaly a számuk már meghaladta az 1400-at. A recepteket a falubeli idős asszonyoktól kaptuk, akik irányítják is a tennivalókat.
Augusztus elején kerül sor az Szlovákfalu és Kisfalu között zajló halászléfőző versenyre, de mivel ennek helyszíne Szlovákfalu, erről nem küldök képeket.
Decemberben eljön a Mikulás, hogy megörvendeztesse a gyerekeket és az idős embereket. Tavasszal és ősszel pedig szintén összegyűlünk, hogy a létrehozott értékek maradandók legyenek: ilyenkor takarítunk, ültetünk, növényt gondozunk, vagy éppen levelet söprünk össze.
Kisfalu régi látnivalói közül a katolikus templomot és a Hősök emlékművét emeltem ki.”
![]() |
Ezt a képet viszont a Facebookról loptam, mivel az én fényképezőm, mint látszik, az oldalamon lógott :) |
Nagyon jó, gratulálok!!! Fantasztikus "Kisfalu" lehet a Tiétek (de ezt már biztosan írtam, többször is :) )! Várom a "kiadványt" is! :)
VálaszTörlésKöszönöm! Azt én is várom, csak azt nem tudom, fogok-e értesülni az elkészültéről.
TörlésGratulálok, ügyesek vagytok!
VálaszTörlésKöszönjük :)
TörlésGratulálok!!! :-) ;-)
VálaszTörlésEz szuper, gratulálok! :)
VálaszTörlés